Výhody stavebného systému SE-SIP

Súčasné požiadavky trhu, nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily, environmentálne aspekty, ako aj sprísnené regulácie a normy stavajú architektov aj stavbárov do čoraz ťažšej situácie. Stavebný systém SE-SIP od spoločnosti SIPEUROPE poskytuje riešenia pre všetky spomenuté aspekty a mnoho ďalších výhod pre architektov, stavbárov, developerské spoločnosti, ale aj samotných užívateľov stavieb. 

SIP EUROPE ikona užívatelia

Užívatelia

Zistiť viac
SIP EUROPE ikona stavbári

Stavbári

Zistiť viac
SIP EUROPE ikona architekti

Architekti

Zistiť viac

Dizajnové a projekčné výhody

Dizajnová flexibilita

Stavebný systém SE SIP je priam stvorený na individuálne a atypické tvary stavieb. Panelová štruktúra umožňuje vyskladanie takmer akéhokoľvek tvaru. Panely prichádzajú na stavbu narezané na mieru a sú pripravené na okamžitú inštaláciu podľa kladačských plánov.

Absencia tepelných mostov

Panelová štruktúra stavby, výrazne menšie množstvo stavebného reziva a použitie prepojovacích prvkov „SIP Spline“ výrazne redukujú množstvo tepelných mostov v stavbe. Použitím jediného stavebného systému SE-SIP je nočná mora architektov vyriešená. Už nemusia uvažovať nad náročnými detailmi stavby a kombináciami rôznych materiálov.

Vzduchotesná obálka

Jeden z najpodstatnejších faktorov stavieb na splnenie prísnych noriem je vzduchotesná obálka stavby. Stavby postavebné systémom SE-SIP dosahujú najvyššie parametre pri vykonaných „Blower door“ testoch vzduchotesnosti. Sú priam storené pre moderné ventilačné systémy na dosiahnutie väčšieho komfortu bývania.

Variabilita použitia

SIP panely sa vyrábajú v štyroch základných hrúbkach, čo zabezpečuje ich širokú škálu použita. Môžu sa použiť na výstavbu obvodových stien, vnútorných nosných a nenosných priečok, zakladanie stavby a podlahy, ploché aj šikmé strechy. Stavebný systém SE-SIP sa môže použiť ako jediný stavebný systém pre celú stavbu alebo sa dá kombinovať s iným stavebným systémom.

Zaujala Vás naša činnosť a chcete sa dozvedieť viac? 

Kontaktujte nás

Stavebné a fyzikálne výhody

Rýchlosť výstavby

Či sa rozhodnete pre individuálnu výstavbu zo SE-SIP panelov alebo prefabrikované montované domy, ich výstavba je niekoľkonásobne vyššia než konvenčné murované stavby, ktoré potrebujú na zhotovenie nespočetné množstvo mokrých technologických procesov. V prípade výstavby zo SE-SIP panelov ide o suchý proces výstavby, ktorý je možné realizovať v každom ročnom období. Rýchlosť výstavby zároveň umožňuje rýchlejší návrat investícií a stavebnej spoločnosti uľahčuje organizáciu prác na stavbe.

Tepelnoizolačné vlastnosti

Panely poskytujú napriek menšej hrúbke výborné tepelnoizolačné vlastnosti. Tým stavbe poskytujú väčšiu úžitkovú plochu a redukujú náklady na vykurovanie až o 50 % oproti konvenčným stavebným systémom. Izolačné jadro je stabilné a nedochádza k jeho narušeniu ani po desaťročiach. Stavby zhotovené zo SE-SIP panelov poskytujú tepelný odpor obvodových stien a strešné konštrukcie R=6,5 m2.K/W a viac. Stavby teda patria do kategórie nizkoenergetických alebo pasívnych stavieb. Zabezpečujú potrebný tepelný komfort počas zimného obdobia a v letných mesiacoch udržiavajú stavbu v chlade.

Vysoká pevnosť

Po zhotovení štruktúry panelov sa stavebný systém správa ako monolitický plášť, ktorý poskytuje až 5-násobne väčšie statické parametre než konvenčná rámová drevostavba. Stavba postavená zo SE-SIP panelov navodzuje robustný a pevný pocit, ktorý je po dokončení ťažko rozoznať od tradičného systému výstavby.

Väčšia úžitková plocha

Stavby zhotovené zo SE-SIP panelov poskytujú o 7 – 10 % väčšiu úžitkovú plochu než konvenčné murované stavby. Užívatelia stavby sa môžu tešiť z väčšieho a priestrannejšieho prostredia. Pre developerské spoločnosti, ktoré predávajú m2 úžitkovej plochy bude toto percentuálne navýšenie predstavovať ich zisk.

Stabilná izolácia

Izolačné jadro stavebného systému SE-SIP je pevné a stabilné aj po desaťročiach. Nemôže dôjsť k jeho navlhnutiu, klesnutiu alebo zlej aplikácii, ako sa to môže stať u bežných rámových konštrukcií, ktoré sú náročné na technologické postupy.

Bez plesní a alergénov

Vzduchotesná konštrukcia je ideálna pre moderné ventilačné systémy, ktoré znižujú náklady na energie a zvyšujú kvalitu vnútorného ovzdušia. Využitím rekuperačných jednotiek sa zabezpečuje neustály prísun čerstvého vzduchu do budov bez dodatočných únikov tepla. Vzduch je teda v budove neustále čerstvý a v objektoch sa netvoria plesne a nešíria sa alergény.

Certifikovaný stavebný systém a garancia

Spoločnosť SIPEUROPE a stavebný systém SE-SIP je držiteľom Európskeho technického posúdenia ETA 18/0312. Výrobný proces podlieha pravidelnej kontrole notifikovanej osoby. Na stavebný systém poskytuje naša spoločnosť 50-ročnú certifikovanú záruku.

Environmentálne výhody

Znižovanie CO2

Stavebný systém SE-SIP za zaraďuje medzi drevostavby, takže celkový proces výroby, zhotovenia stavby, ako aj možnosť recyklácie materiálov výrazne znižuje produkciu CO2. Je teda dobré vedieť, že Vaša stavba výrazne prispieva k znižovaniu skleníkových plynov.

Recyklovateľné materiály

Minimálny stavebný odpad

Kontaktné údaje

SIPEUROPE s.r.o
Rastislavova 68/139
951 41 Lužianky
Tel.: +421 911 031 081
E-mail: info@sipeurope.eu

Fakturačné údaje

IČO: 47 58 90 94
IČ DPH: SK 20 23 99 89 22
BANK: Slovenská sporiteľňa, a. s.
BIC SWIFT: GIBASKBX
IBAN: SK22 0900 0000 0051 4006 7146

Sledujte nás