Hlavné výhody bývania v stavbe zhotovenej pomocou stavebného systému SE-SIP

Prečo stavať pomocou stavebného systému SE-SIP a aké sú jeho výhody? Máme ich hneď nieľko, no medzi tie najdôležitejšie patria nízke náklady na vykurovanie a chladenie, rýchlosť výstavby, zdravšie a komfortnejšie bývanie, vysoká pevnosť, väčšia úžitková plocha, stabilná izolácia, certifikovaný systém s garanciami a vedomie, že vaša stavba znižuje produkciu CO2.

Úspora na nákladoch

Vedeli ste, že Vaša stavba spotrebuje 40 až 50 % energií na kúrenie a chladenie? Najlepším spôsobom, ako znížiť spotrebu týchto energií je dostatočná tepelná izolácia a redukcia tepelných strát. Stavebný systém SE-SIP poskytuje výborné tepelnoizolačné vlastnosti. Náklady na vykurovanie a chladenie sú preto až o 50 % nižšie než pri konvenčných murovaných stavbách.

Rýchlosť výstavby

Či sa rozhodnete pre individuálnu výstavbu zo SE-SIP panelov alebo prefabrikované montované domy, ich výstavba je niekoľkonásobne vyššia než konvenčné murované stavby, ktoré potrebujú na zhotovenie nespočetné množstvo mokrých technologických procesov. V prípade výstavby zo SE-SIP panelov ide o suchý proces výstavby, ktorý je možné realizovať v každom ročnom období.

Zdravšie a komfortnejšie bývanie

Vzduchotesná konštrukcia je ideálna pre moderné ventilačné systémy, ktoré znižujú náklady na energie a zvyšujú kvalitu vnútorného ovzdušia. Využitím rekuperačných jednotiek sa zabezpečuje neustály prísun čerstvého vzduchu do budov bez dodatočných únikov tepla. Vzduch v budove je teda neustále čerstvý a v objektoch nevznikajú plesne a nešíria sa alergény.

Vysoká pevnosť

Po zhotovení štruktúry panelov sa stavebný systém správa ako monolitický plášť, ktorý poskytuje až 5-násobne väčšie statické parametre než konvenčná rámová drevostavba. Stavba postavená zo SE-SIP panelov navodzuje robustný a pevný pocit, ktorý je po dokončení ťažko rozoznať od tradičného systému výstavby.

Väčšia úžitková plocha

Stavby zhotovené zo SE-SIP panelov poskytujú o 7 – 10 % väčšiu úžitkovú plochu než konvenčné murované stavby. Užívatelia stavby sa môžu tešiť z väčšieho a priestrannejšieho prostredia. Pre developerské spoločnosti, ktoré predávajú m2 úžitkovej plochy bude toto percentuálne navýšenie predstavovať ich zisk.

Stabilná izolácia

Izolačné jadro stavebného systému SE-SIP je pevné a stabilné aj po desaťročiach. Nemôže dôjsť k jeho navlhnutiu, klesnutiu alebo zlej aplikácii, ako sa to môže stať u bežných rámových konštrukcií, ktoré sú náročné na technologické postupy.

Certifikovaný stavebný systém

Spoločnosť SIPEUROPE a stavebný systém SE-SIP je držiteľom Európskeho technického posúdenia ETA 18/0312. Výrobný proces podlieha pravidelnej kontrole notifikovanej osoby. Na stavebný systém poskytuje naša spoločnosť 50-ročnú certifikovanú záruku.

Environmentálne aspekty

Stavebný systém SE-SIP za zaraďuje medzi drevostavby, takže celkový proces výroby, zhotovenia stavby, ako aj možnosť recyklácie materiálov výrazne znižuje produkciu CO2.

Plánujete výstavbu pomocou stavebného systému SE-SIP ?

Stavebný systém SE-SIP sa skladá zo sendvičového panelu vyrobeného z dvoch OSB TOP4 tabúľ a izolačného jadra ktoré tvorí EPS alebo PIR. Súčasťou stavebného systému sú aj konštrukčné certifikované rezivá (KVH / BSH) v pevnostnej triede C24. Stavebný systém SE-SIP sa zaraďuje medzi drevostavby, avšak výrazne nadbieha rámovým konštrukciám.

Kontaktujte nás

Ďalšie poskytované služby

inzinierska cinnost projecia stavieb SE SIP systém

Inžinierska činnosť

Zistiť viac
rodinný dom SE SIP panelové stavby

Stavebná činnosť

Zistiť viac

Kontaktné údaje

SIPEUROPE s.r.o
Rastislavova 68/139
951 41 Lužianky
Tel.: +421 911 031 081
E-mail: info@sipeurope.eu

Fakturačné údaje

IČO: 47 58 90 94
IČ DPH: SK 20 23 99 89 22
BANK: Slovenská sporiteľňa, a. s.
BIC SWIFT: GIBASKBX
IBAN: SK22 0900 0000 0051 4006 7146

Sledujte nás